Osakkeille uudet pelaaja
Kevät on paras aika löytää uusi omistaja käyttämättömälle osakkeelle tai pelioikeuden vuokraaja, jos juuri tällä kaudella osakkeelle ei ole itsellä käyttöä.
Lappajärven Loma-Golf Oy:n yhtiökokous pidettiin tiistaina 17.3.2026. Kokouksessa päätettiin tämän kauden vastikkeiden hinnat ja melko pian kokouksen jälkeen lähtevät myös perusvastikkeiden laskut osakkeiden omistajille.
Keväällä, kun hanget alkavat sulamaan, on myös suurin kysyntä vapaina oleville osakkeille. Viimekaudella seuraamme liittyi paljon uusia aktiivisia pelaajia, joilla varmaankin on tämän kauden pelioikeus hakusassa.
Osakkeista luopuvien ja osakepelaamisen edut haluavien kohtaamisen helpottamiseksi on tämän artikkelin lopussa kyselylomake, jolla voit ilmoittaa, jos olet halukas
- Myymään osakkeesi
- Vuokraamaan osakkeesi pelioikeuden
Ilmoitusten perusteella julkaisemme myyjien ja/tai vuokraajien yhteystiedot kotisivuillamme, että pelioikeutta tai osaketta tarvitsevat voivat olla teihin yhteydessä.
Sinun tulee antaa suostumuksesi, että yhteystietojasi saa julkaista meidän kotisivuillamme.
Osakkeen toimintavastikkeen hinta on tällä kaudella 195 € / osake. Osakkeen pelioikeusmaksu on 475 € / osake. Osakas maksaa pelioikeudestaan tällä kaudella siis kaikkiaan 670 €
Pelioikeutta vuokratessa sopiva hinta on vastikkesita osakkeen omistajalle kertyvä summa. Halvemmallakin voi tietenkin vuokrata, jos haluaa... Osakkeen pelioikeutta vuokrattaessa tulee muistaa, että osakkaan edut, kuten Pohjanmaa-kortti tai edullisemmat autojen vuokrahinnat eivät seuraa vuokratun peloikeuden mukana, vaan ne koskevat vain omalla osakkeella pelaavaa osakkeenomistajaa.
Ilmoita alla olevalla lomakkeella, jos olet kiinnostunut kaupanteosta tai vuokraamisesta.